• Support@exbazar.ir
    ایمیل ما
  • 021-43089401
    تلفن تماس
  • 8:30 صبح الی 17:30 عصر
    ساعت کاری

حالات مختلف بازارهای مالی

بازارهای مالی در بازه های زمانی متفاوت، رویکرد های متفاوتی به خود می گیرند. برای مثال در بازه ای از زمان صعودی هستند، در بازه ای در حال درجا زدن و یا به اصطلاح ساید هستند و در بازه ای نیز در حال نزول و پایین آمدن.

تقریبا همه این نکته را میدانیم که در بازارهای دو طرفه، می توان از دو حالت صعودی و نزولی بازار استفاده و کسب سود کرد اما در بازارهای یکطرفه مانند بورس ایران، فقط در جهت صعود بازار میتوان سودآوری کرد.

معامله گران حرفه ای در بازار های ساید، به نوسانگیری می پردازند و با پیش بینی و تشخیص کف ها و سقف های بازار، از موقعیت های بازار استفاده می کنند.

 

چه کسانی میتوانند نوسانگیری کنند؟

باید این نکته را گوشزد کرد که نوسانگیری مهارتی بسیار پر ریسک و با استرس بالاست که ممکن است با کوچکترین خطای احتمالی، منجر به نابودی بخش عظیمی از سرمایه شما شود.

بنابراین معامله گرانی که ریسک کمتری را در معاملات خود دنبال می کنند و خواهان این حجم از استرس و ترس در معاملاتشان نیستند، در بازار های ساید به سهامداری می پردازند. آنها امیدوار هستند که در رشدهای بعدی بازار از سود ها نهایت استفاده را خواهند برد و مزد سهامداری خود را خواهند چشید.

البته تذکر این نکته خالی از لطف نیست که رمز ارز های مختلف و یا سهام گوناگون، در بازار های ساید رویکرد های متفاوتی را در پیش می گیرند. درست است که کلیت بازارهای مالی از یک الگو و یا جهت در حالات مختلف استفاده می کنند اما در این بین نماد هایی پیدا می شوند که رویکرد متفاوتی با کلیت بازار اتخاذ می کنند.

برای مثال :

در بازار نزولی رمز ارزها، گاها شاهد اوج گرفتن شت کوین ها و یا توکن های ارزان قیمت بوده ایم؛ اما شکار این نماد ها مهارت بالایی را نیز می طلبد که تبعا با ریسک بالایی نیز همراه است. این موارد باید در زمان مناسب خریداری شوند و در زمان مناسب نیز به فروش برسند.

در بازار بورس ایران نیز گاها از این نوع نماد ها مشاهده می کنیم که به آنها تک سهم می گویند.

 

نوسان گیری در بازار های مالی به چه عواملی وابسته است؟

نوسان گیری در بازارهای مالی به عوامل متفاوتی وابسته است که یکی از آن عوامل، مقدار سرمایه فرد معامله گر و میزان ریسک مجاز از نظر اوست. فردی را در نظر بگیرید که پول پر ریسکی مانند پول فروش خانه اش را وارد بازار های مالی می کند، این فرد در صورتی که کوچکترین ضرری را متحمل شود، بسیار آشفته و به هم ریخته خواهد شد. این آشفتگی علاوه بر اینکه معاملات فعلی و البته بعدی ائرا را تحت تاثیر قرار می دهد، در زندگی فردی او نیز اثر گذار است و ممکن است اثرات جبران ناپذیر را بر سلامت روحی و جسمی او نیز بگذارد.

نکته : بنابر توصیه اهل فن، برای ورود به بازار های مالی باید پول مازاد بر زندگی عادی خود را وارد کنید تا در صورت زیان و از بین رفتن کل یا بخشی از سرمایه خود، بتوانید به زندگی عادی بر گردید و از زندگی نا امید نشوید.

 

حد سود نوسانگیران و معامله گران نوسانی چه مقدار است؟

حد سود در معاملات نوسانی معمولا زیر 10 درصد و یا حتی زیر 5 درصد می باشد. این معاملات به قدری با ریسک بالایی همراه هستند که نگه داشتن آنها بیش از یک یا دو روز اصلا توجیه نداشته و معقول نمی باشد.

بنابراین نوسانگیران سهام یا جفت ارز های خود را با یک سود معقول یک یا دو روزه به فروش می رسانند.

 

 

 

 

هم اکنون حساب خود را در صرافی بازار افتتاح کنید

حساب را به صورت رایگان باز کنید و شروع به خرید و فروش ارز دیجیتال کنید

اکنون ثبت نام کنید