• Support@exbazar.ir
    ایمیل ما
  • 021-43089401
    تلفن تماس
  • 8:30 صبح الی 17:30 عصر
    ساعت کاری

معامله گران بازار سرمایه و ارزهای دیجیتال خوب می دانند که داشتن استراتژی مناسب برای خروج از یک بازار یکی از مهمترین نکات در معامله گری هستش که باید بهش توجه داشته باشند، در این مقاله قصد داریم شما رو با چند نکته مهم اما خیلی ساده و کاربردی در رابطه با زمان خروج از بازار آشنا کنیم. پس لطفا این مقاله رو با دقت مطالعه کنید.

با داشتن اطلاعات مفید و نکات کاربردی در ارتباط با زمان یا استراتژی خروج از بازار رمز ارزها می توانید با اطمینان به معامله بپردازید. حرفه ای های بازار ارزهای دیجیتال استراتژی مناسبی رو برای خروج از یک بازار تعیین می کنند تا بیشترین میزان سود و یا کمترین ضرر براشون اتفاق افتد.

اشخاصی که تجربه زیادی در خرید و فروش رمز ارزها دارند، سه سوال مهم به طور مداوم از ذهن خود مرور می کنند و در ارتباط با هر یک از دارایی های خود تلاش می کنند پاسخ درستی به آن بدهند. این سه سوال به شرح زیر است:

با انجام این معامله قصد دارید خرید خود را برای چه مدت نزد خود نگه دارید؟

به بیان ساده تر، انتظار شما از سرمایه گذاری در این بازار کوتاه مدت هست یا بلند مدت؟ به یاد داشته باشید در این بازار زمانی بیشتر از یک ماه را ما معمولا بلندمدت می دانیم. کسانی که در بلند مدت انتظار سودآوری دارند نوسانات شدید بازار برای اونا چندان تاثیرگذار نیست. اما توصیه می کنیم کسانی که به دنبال سودآوری کوتاه‌مدت هستند، از تحلیل های تکنیکال غافل نشوند.

توان ریسک پذیری شما چقدر است؟

کسانی که در بازار سرمایه خرید می کنند میزان ریسک خود را هم تعیین می کنند. به این معنا که تعیین می کنند که تا چه حد ضرر از نظر آنها قابل پذیرش بوده و از آن میزان پایین تر از این معامله خارج خواهم شد.

تعیین نقطه خروج از معامله

در حالت روند صعودی بازار، تعیین طمع کسب سود بیشتر می تواند منجر به خروج دیرهنگام از معامله شود و یا افزایش قیمت ها پس از انجام معامله می تواند سبب بروز نگرانی و در نتیجه فروش زودهنگام شود. بنابراین اگر یک نقطه فروش، برای خود داشته باشید، احساسات نمی تواند تاثیری در نتیجه معامله شما داشته باشد.

بنابراین در جمع بندی توصیه می کنیم با استفاده از استراتژی های خروج در هر معامله حد ضرر و سود خود را هوشمندانه انتخاب کنید.

در این مقاله سه نکته مهم و کاربردی که افراد حرفه ای خیلی خوب به آن توجه می کنند را در مورد آن صحبت کردیم. لطفا مواردی که به آن اشاره شد را به دفعات برای هر یک از خریدهایی که انجام می دهید تکرار کنید تا شما هم در این زمینه یک حرفه ای شوید. استراتژی خروج از بازار یکی از مهمترین عوامل در ایجاد سود در بلندمدت برای فعالان در بازار سرمایه می باشد.

پرسود باشید.

هم اکنون حساب خود را در صرافی بازار افتتاح کنید

حساب را به صورت رایگان باز کنید و شروع به خرید و فروش ارز دیجیتال کنید

اکنون ثبت نام کنید