• Support@exbazar.ir
    ایمیل ما
  • 021-43089401
    تلفن تماس
  • 8:30 صبح الی 17:30 عصر
    ساعت کاری

سال 2020، مهمترین سال برای ارزهای دیجیتال و فین تک بود و پیشرفت های چشمگیری در آن بوجود آمد. این جمله را ارسلانیان به عنوان یکی از 100 متخصص تاثیرگذار در حوزه فین تک در آسیا و استاد دانشگاه هنگ کنگ مطرح کرده است.

 

1-    آینده پول در دنیا

در حال حاضر تمرکز اکثر بانک های مرکزی دنیا بر روی ارزهای دیجیتال است که در اختیار عموم مردم قرار می گیرد تا از این طریق بتوانند زمینه ساز ایجاد تغییرات اساسی در نظام اقتصادی کشور خود باشند.

 

2-    تمایل شرکت های سرمایه گذاری سنتی و بانک‌های خصوصی به بیت کوین

با برنامه هایی که توسط بسیاری از بانک ها در دنیا در زمینه ارز دیجیتال اعلام شده است، به نظر می رسد که روند ورود بانک ها به به این فضا به سرعت در حال افزایش است. چنین تحرکی در این زمینه می تواند ورود شرکت های سرمایه گذاری سنتی را نیز به فضای ارز دیجیتال تسهیل کند. این شرکت ها به دلیل اینکه محدودیت هایی از سوی نهادهای نظارتی در زمینه سرمایه گذاری دارند، ترجیح می دهند از طریق بانک ها به عنوان واسطه های مالی و قانونی سرمایه گذاری های خود را انجام دهند.

 

 3-    شفافیت مالیات ارزهای دیجیتال

در سال 2020 و همزمان با رشد بحران های اقتصادی در نقاط مختلف دنیا اقبال عمومی در کشورهای مختلف برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال بیشتر شد. شفافیت هایی که در زمینه معامله های ارز دیجیتال وجود دارد و گزارش هایی که در این زمینه توسط اداره مالیاتی ایالات متحده و سازمان همکاری اقتصادی و توسعه اروپا در زمینه درامدهای مالیاتی منتشر کرده است حاکی از آن است که افزایش معامله در زمینه ارز دیجیتال می تواند فرست درآمدزایی مناسبی را برای نهادهای مالیاتی فراهم آورد.

 

4-    ادغام شرکت های ارزدیجیتال

در یک آمار به دست آمده در این زمینه تعداد قراردادهای مربوط به ادغام شرکت های ارز دیجیتال که در شش ماهه اول 2020 در آسیای شرقی، اروپا و خاورمیانه منعقد شده است در حدود 57 درصد از کل قراردادها بوده است این در حالی است که این درصد در سال 2019، 51 درصد و در سال 2018، 43 درصد بوده است. این آمار نشان می دهد که علاوه بر اینکه تعداد فعال در زمینه شرکت های ارز دیجیتال در  حوزه آسیا و اروپا و خاورمیانه در حال افزایش است، رویکرد جدید شرکت های بزرگ در زمینه توسعه فعالیت های خود خریدن شرکت های توسعه پیدا کرده در منطقه خاورمیانه و اروپا و آسیای شرقی بوده است و از آمریکا شمالی و جنوبی در حال فاصله گیری هستند.

 

5-    آسان بودن خرید بیت کوین برای سرمایه‌گذاران خُرد

شرکت های فعال در زمینه فناوری بیشترین تاثیر را در همه گیری ارزهای دیجیتال داشته اند. شرکت هایی مثل پی پل امکان خرید بیت کوین را برای افراد فراهم می کند. به گونه ای که 100 درصد بیت کوین های استخراج شده را خریداری نموده تا تقاضای موجود توسط مردم در آمریکا در این زمینه را پاسخ دهد. اگر نظایر چنین پلت فرم هایی در سال 2021 برای مشتریان در سراسر دنیا فراهم شود، شاهد افزایش چشمگیر تقاضا در زمینه خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال خواهیم بود.

هم اکنون حساب خود را در صرافی بازار افتتاح کنید

حساب را به صورت رایگان باز کنید و شروع به خرید و فروش ارز دیجیتال کنید

اکنون ثبت نام کنید